Brenda Asnicar

este un forum dedicat Brendei Asnicar, Antonella din Patito Feo

AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiži | 

RBD se despart

In jos 
AutorMesaj
Brendita_Crisss
Brendita Presidenta
Brendita Presidenta

Numarul mesajelor : 690
Varsta : 24
Localizare : Campina
Data de inscriere : 23/07/2008

MesajSubiect: RBD se despart   Dum Aug 17, 2008 6:53 pm

Se spune ca toate lucrurile bune au un sfarsit si se pare ca acest lucru a ajuns si la membrii RBD, care dupa 4 ani in care au format cel mai de succes grup pop la nivel mondial, au anuntat ca se despart in 2009, si ca turneul de despartire va incepe cu datile concertelor care sunt programate in Europa in lunile august-septembrie.
Intr-un comunicat al casei de discuri, producatorul Pedro Damian a confirmat ca RBD va continua cu proiectele legate de viitorul film si cu inregistrarile ultimului album de studio al trupei.

aici este mesajul oficial dedicat tuturor fanilor si mass-mediei din intreaga lume:
"Am reusit sa realizam impreuna un vis pe care niciodata nu l-am crezut posibil, am cantat, am plans si am ras datorita piesele noastre in toata lumea si in fata a milioane de persoane.
Am lasat o urma in vietile a milioane de persoane... Dragilor nostrii fani!
Voi ati reusit sa ne marcati vietile intr-o maniera de neegalat; va vom purta in suflet intotdeauna.
Proiectele mari necesita o transformare pentru a se dezvolta si astazi noi incepem acest proces.
Va comunicam ca urmatoarele concerte pe care le vom sustine pe 21, 23 si 25 in Madrid, Santiago de Compostela si Barcelona vor marca inceputul acestei etape finale.
Pentru moment urmatoarele show-uri confirmate sunt cele din Serbia, Slovenia, Romania, Venezuela, Argentina, Perś, Brazilia, un concert foarte special in Loas Angeles si bineinteles in Mexic.
Speram sa ne putem reuni in curand in fiecare din show-urile noastre si sa simtim acea magie care ne-a insotit in acesti patru ani."
Alfonso, Any, Christian, Christopher, Dulce Marķa si Maite.

Imediat ce membrii RBD au anuntat ca se despart, fanii din intreaga lume au inceput sa se mobilizeze. Au postat mii de mesaje pe forumurile Univision si pe multe alte site-uri si forumuri dedicate fenomenului RBD. Ba chiar mai mult, multi admiratori ai formatiei vor sa organizeze o campanie la nivel mondial incercand sa impiedice dizolvarea trupei RBD. In principiu acest eveniment se va organiza pe 23 august si/sau pe 6 septembrie si in Bucuresti. Mai jos am postat un mesaj pe care eu l-am primit prin mail si in care se vorbeste despre aceasta campanie.
Campania "Romania Rebelate! Participa si Tu!
BUNA TUTUROR,
CEEA CE AM DE SPUS, IN ESENTA, ESTE FOARTE SIMPLU. ROMANIA REBELATE!!!
TIMP DE 4 ANI, RBD A FOST VISUL NOSTRU... SCOPUL NOSTRU, HAI SA FACEM CEVA, SA MENTINEM VISUL ASTA. PENTRU MINE, VISUL ACESTA E CEL MAI FRUMOS DIN TOATA VIATA MEA.
RBD ESTE MAI MULT DECAT UN BRAND, O TRUPA A MOMENTULUI, UN STIL... RBD ESTE CEVA PLIN DE MAGIE, CARE-TI DA SPERANTA, ITI ARATA CA EXISTA MII DE MOTIVE SA FI FERICIT!
HAI SA FIM MAI MULT DECAT FANII UNEI TRUPE, AI UNUI PROIECT CUM IL CONSIDERA UNII! HAI SA DEMONSTRAM CA SI NOI, FANII ADEVARATI, FACEM POSIBIL VISUL.
DE ACEEA, PROPUN CA IN ZIUA CONCERTULUI, PE DATA DE, 06.09.'08, SA MAI ORGANIZAM INCA O MANIFESTATIE PENTRU EI, PENTRU NOI, PENTRU VISUL NOSTRU COMUN. DAT FIIND FAPTUL CA, IN ACEA ZI VOR VENI MULTI FANI RBD LA BUCURESTI, EU ZIC CA ESTE UN PRILEJ FOARTE BUN SA ORGANIZAM O A II-A MANIFESTATIE.
ROMANIA REBELATE!!! TOTI TREBUIE SA AVEM IN ACEA ZI, MACAR UN TRICOU CU RBD SAU CEVA REPREZENTATIV CU EI, PANCARTE, BALOANE FIECARE CE POATE SA ADUCA. HAI SA DEMONSTRAM CA TOTUSI NOI, GENERATIA ACEASTA, VREM SA FACEM CEVA REBEL CU CAUZA SI SA LUPTAM PENTRU RBD!
RBD NU SUNT NUMAI ANAHI, PONCHO, DULCE MARIA, CHRISTOPHER, CHRISTIAN SI MAITE, RBD SUNTEM SI NOI! MACAR O DATA IN VIATA SA FACEM CEVA DE CARE SA FIM MANDRII! SA FACEM CEEA CE EI NE-AU INVATAT: SA NU INCETAM SA VISAM... !
DACA O VOM FACE, MAI MULT CA SIGUR VISUL SE VA TRANSFORMA INTR-O AMINTIRE SUPERBA, DAR STIU CA NOI NU VREM ASTA, CEL PUTIN NU ACUM! HAI SA NE DORIM CU TOTI, SA SPERAM, SA LUPTAM PT RBD, SA FACEM CEVA PT A PUTEA MENTINEM APRINSA FLACARA REBELILOR! SA TRECEM PESTE TOATE CAMPANIILE DE MARKETING, PESTE TOTI CEI PUTERNICI, SA AJUNGEM ACOLO UNDE NIMENI NU A MAI AJUNS! SA FACEM POSIBIL TOTUL!
ROMANIA REBELATE!!! IN DATA DE, 06.09.'08, DEMONSTREAZA CEEA CE INSEAMNA RBD! SA UITAM DE RIVALITATI, INVIDIE SI TOT, SA UITAM CA FACEM PARTE DINTR-UN ANUME FANCLUB SAU ALTUL, SA FIM UN SINGUR LUCRU: REBELI!

Toti fanii RBD sunt de acord ca mai este multa magie de impartit; acesta nu este doar visul celor sase membrii ai formatiei RBD; acesta este visul tuturor fanilor lor si din acest motiv nu suntem de acord ca trupa RBD sa se desparta.
Demonstreaza ca esti fan adevarat. Daca nu vrei ca fenomenul RBD sa se termine SEMNEAZA PETITIA - http://www.efirmas.com/67739/ver.html
Pana acum s-au strans 46.904 semnaturi. Pentru a semna intra pe link-ul de mai sus si apoi intra la "Esoy de acuerdo y quiero firmar".

Pe Univision a fost postat interviul pe care Poncho si Pedro Damian l-au acordat unui ziar mexican. Acest articol raspunde la cateva intrebari pe care fanii formatiei si le-au pus in ultimele zile. Pe scurt, se pare ca motivul destramarii trupei este acela ca cei sase vor sa se concentreze pe proiectele lor individuale; decizia a fost luata de ei, nu de Pedro Damian sau Televisa. Din acest interviu aflam ca in noiembrie ei vor inregistra un nou album, ca peste 3 saptamani se va lansa un album fan edition ce va cuprinde hit-urile formatiei, nu va exista un al doilea sezon "RBD: La Familia" si ca este posibil ca show-urile din august-septembrie din Europa sa fie ultimele sustinute aici. Mai aflam ca e foarte probabil ca in decembrie RBD sa sustina in Mexic un mega concert de rams bun iar filmarile pentru filmul grupului sa inceapa anul viitor. Daca postati aceast interviu in alta parte, va rog sa mentionati ca sursa site-ul RBD.com.ro; articolul e tradus de mine.
Alfonso Herrera, membrul formatiei RBD, a asigurat ca el si colegii lui de trupa se simt linistiti dupa ce au anuntat printr-un comunicat de presa destramarea trupei dupa ce vor realiza un turneu si vor inregistra un nou album. Intr-un interviu acordat ziarului mexican Excelsior, Poncho a raspuns cordial la intrebari, dar sec in momentul in care a vorbit despre stirea care a fost facuta publica vineri prin intermediul paginii de internet a trupei.
"Incercam sa asimilam, asteptam sa vedem cum vor evolua lucrurile, dar suntem linistiti", a explicat.
In timpul filmarilor seriei Terminales, Poncho a afirmat ca grupul a incheiat un ciclu si ca va avea loc o schimbare care le va marca vietile atat pe plan personal cat si profesional.
"Fiecare proces are etapele sale, iar noi trecem acum printr-o transformare. Inca mai avem multe obligatii pe care trebuie sa le indeplinim. Din acest motiv, doresc sa ne concentram pe prezent si pe lucrurile care trebuie sa se intample, si care vor avea loc la momentul potrivit. Orice proces are un inceput si un sfarsit. Cu totii trecem prin diferite transformari in cursul vietii. Acum este randul nostru sa trecem printr-o transformare".
Actorul a asigurat ca nu va lua decizii pripite in ceea ce priveste proiectele individuale pe care le va avea in viitor, ci se va concentra pe cele de acum. El a mai explicat ca atat telenovela Rebelde cat si formatia RBD i-au marcat viata pe plan profesional si personal.
"A fost mai mult decat o experienta profesionala, o vad ca pe una de viata. Am calatorit in multe locuri, am cunoscut multe persoane si culturi diferite. Am trait momente incredibile ca atunci cand am vazut plin stadionul Maracana din Brazilia si Stadionul National din Chile, acestea au fost niste experiente foarte emotionante".
Producatorul Pedro Damian a explicat ca despartirea trupei nu a survenit datorita diminuarii succesului sau pentru ca el a decis acest lucru, ci pentru ca membrii formatiei au preferat sa-si dezvolte carierele individuale.
"Nu cred ca va mai exista un grup care sa realizeze ce au realizat toti sase in acesti patru ani. Niciunul dintre ei nu gandeste in sufletul lui ca ar fi mai bine sa paraseasca grupul, dar e evident faptul ca ei au luat-o pe cai diferite si acest lucru este normal. Decizia pe care au luat-o nu a apartinut doar unuia dintre ei ci a fost a tuturor, nu am luat-o eu si nici Televisa. Toate show-urile din Europa de Est au fost deja confirmate; si cele din Spania la fel. Numarul fanilor nu a scazut, nu acesta este motivul separarii lor; se despart pentru ca au vise individuale pe care vor sa le urmeze... mi-ar placea ca fanii sa inteleaga ca separarea se intampla pentru ca fiecare are un vis individual pe care vrea sa il realizeze si pentru acest lucru au nevoie de sprijinul fanilor", a continuat Pedro Damian intr-o convorbire telefonica din Londra.
Formatia va inregistra un disc cu piese noi, vor lansa un album fan edition si vor sustine un concert acustic in care vor participa si invitati speciali. "Vor inregistra un nou album de studio in noiembrie cu piese inedite, pe care vrem sa-l lansam in februarie, nu pot sa spun daca va fi ultimul album, pentru ca avem intentia sa mai inregistram si un album live. Se poate sa colaboram si cu alti artisti, nu stim nimic sigur deocamdata. In trei saptamani vom lansa un album fan edition care va include majoritatea hit-urilor formatiei".
Pe pagina oficiala a grupului s-a anuntat ca show-urile pe care formatia le va sustine in Europa in august-septembrie reprezinta inceputul turneului final. "RBD este intr-o etapa pe care eu o numesc inceputul finalului si va depinde de petitiile care exista la nivel mondial daca va fi un nou turneu. Nu exista o data exacta care sa reprezinte finalul. Poate ca este ultima data cand merg in Spania si in Europa de Est, dar la fel de bine e posibil ca anul viitor sa mai concerteze aici. Va depinde de reactia publicului".
Damian a mai declarat ca formatia ar putea sustine in decembrie un mega concert de despartire in Mexic, dar nu a dat detalii referitoare la data exacta. "Intentia este ca show-ul din Mexic sa fie in decembrie, sa fie un concert gratuit si unul de amploare, pentru a multumi publicului...deocamdata nu stim unde va avea loc si nici data exacta. RBD va participa la Teleton dar nu aici vor sustine concertul lor de ramas bun", a mai declarat Damian.
Producatorul a explicat ca are incredere ca anul viitor se va putea filma filmul grupului, atunci cand agenda membrilor RBD nu va fi asa de incarcata si a lamurit faptul ca nu va mai exista al doilea sezon din "RBD: La Familia", deoarece cei sase vor fi ocupati cu carierele lor individuale.
sursa - www.rbd.com.ro

Brendita Secundita
Brendita Secundita

Numarul mesajelor : 154
Varsta : 25

MesajSubiect: Re: RBD se despart   Joi Aug 21, 2008 6:13 pm

am aflat si eu Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad si nu mi-a venit sa cred... continuati sa votati ca s-au strans peste 700 mii semnaturi

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
dianamexico
Un Rincon Del Corazon
Un Rincon Del Corazon

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: RBD se despart   Joi Aug 21, 2008 8:22 pm

sincer nici nu vreau sa ma gandesc la asta. o sa visez pana in ultima clipa Crying or Very sad
Sus In jos
ralu_ryry
Un Rincon Del Corazon
Un Rincon Del Corazon

Numarul mesajelor : 75
Varsta : 25
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 24/07/2008

MesajSubiect: Re: RBD se despart   Dum Aug 24, 2008 8:43 am

ceeee? nu se poate Muy molesto Muy molesto Grita Help nu pot sa cred! nu vreau sa cred!!! nu ne pot face asa ceva, au atata succes si atatia fani care ii iubesc si in plus nu se poate sa se desparta dupa 4 ani plini de succes, sincer nu cred ca e hotararea lor ci a lui pedro, poate nu mai vrea sa le prelungeasca contractul Ya no soporto oricum eu nu vreau sa cred asta, si au spus ca mai au un an de stat impreuna, atunci o sa ma bucur de acest an
Sus In jos
Brendita_Crisss
Brendita Presidenta
Brendita Presidenta

Numarul mesajelor : 690
Varsta : 24

MesajSubiect: Re: RBD se despart   Lun Aug 25, 2008 9:24 am

nu stiu ce sa zic... ei au spus chiar si pedro a zis ca a fost hotararea lor ca ei vor sa continue cu proiectele lor personale si profesionale insa din cate stiu eu Rolling Eyes doar poncho, maite si christian au proiecte. dar ati vazut si voi ca (,) christian nu vrea nu vrea ca rbd sa se desparta. nici anahi, ea a vrut sa se faca marsuri im[potriva separarii rbd dar dupa cum ati citit si pe univision pe ea au certat-o ca a vrut asa ceva, fiind chiar hotararea lor : Muy molesto acum vom vedea, au spus ca mai stau un an si ca mai scot inca un album cu hiturile lor

MesajSubiect: Re: RBD se despart   

Sus In jos

RBD se despart
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Brenda Asnicar :: Cafenea :: Muzica :: RBD-
Mergi direct la: